PrzPrzeskocz do:

30 stycznia 2021

Czy kierowcy stanowią jakiś GORSZY RODZAJ PRACOWNIKÓW? (Polski Traker 4/2019)

Coraz więcej osób dołącza do naszej akcji „NIE JEŻDŻĘ NA MAGNESIE”, mającej na celu promowanie wśród kierowców pracy z poszanowaniem obowiązujących przepisów prawa.

Jest nam niezmiernie miło, że nasza akcja spotyka się z zainteresowaniem wielu kierowców, którzy poprzez umieszczenie naklejki na prowadzonym przez siebie pojeździe manifestują nie tylko wsparcie samej akcji, lecz również swoje osobiste starania przestrzegania obowiązujących norm.

Czy kierowcy stanowią jakiś GORSZY RODZAJ PRACOWNIKÓW? (Polski Traker 4/2019)

 

Faktem jest, że przepisy regulujące aktywności kierowcy są nie tylko mocno skomplikowane, ale również rozrzucone po kilku aktach prawnych – różnej rangi i wydanych przez różne organa.

29 stycznia 2021

Dlaczego właściwie „NIE JEŻDŻĘ NA MAGNESIE”...? (Polski Traker 3/2019)

Przewoźnicy drogowi narzekają, że koszty prowadzenia działalności stale rosną, zaś frachty - już niekoniecznie. Jest to niestety przykra i powszechnie znana prawda...

Z całą mocą należy jednak podkreślić, że jazda na magnesie oraz korzystanie z wszelkiego rodzaju innych nielegalnych metod, mających na celu rejestrowanie nieprawdziwych danych dotyczących aktywności kierowcy, bynajmniej nie stanowią rozwiązania, lecz jedynie pogłębiają problem!

Dlaczego właściwie „NIE JEŻDŻĘ NA MAGNESIE”...? (Polski Traker 3/2019)

 

Fałszowanie danych tachograficznych jest metodą, przy użyciu której nieuczciwi przewoźnicy usiłują realizować przewozy, które byłyby możliwe do wykonania albo w załodze, albo w o wiele dłuższym czasie, albo przy użyciu kilku pojazdów (np. poprzez sukcesywne przekazywanie naczepy z towarem).

Kierowcy, którzy godzą się na branie udziału w procederze poświadczania nieprawdy w dokumentach (czy to z całkowitą premedytacją, czy może jedynie w rezultacie manipulacji w stylu „Jeżeli nie użyjesz magnesu, to nie dojedziesz do domu!”), faktycznie robią krzywdę sobie i innym.